Každoročne patrí druhý novembrový víkend medzinárodným “Dňom pasívnych domov”. Je to podujatie určené pre všetkých záujemcov, ktorí chcú na vlastné oči vidieť výstavbu a užívanie pasívnych domov, vyskúšať si kvalitu vnútorného prostredia v nich a vypočuť si názory ich investorov, projektantov, realizátorov a užívateľov. Organizáciu DPD zabezpečuje a koordinuje iEPD. Môžete navštíviť niektoré z desiatok domov, ktoré ich majitelia otvárajú pre verejnosť. Prihlasovanie domov i registrácia termínov návštev v nich prebieha na samostatných stránkach DPD.

TLAČOVÁ SPRÁVA NA STIAHNUTIE


Dni pasívnych domov 2017:  10. – 12. november

Ste obyvateľom pasívneho domu a užívate si jeho výhody a komfort? Prihláste svoj nový alebo existujúci projekt – novostavbu či rekonštrukciu – do našej databázy a dovoľte budúcim stavebníkom a investorom počas tohtoročných Dní pasívnych domov nahliadnuť do vašich domovov. Umožnite im inšpirovať sa a nadchnúť sa myšlienkou, ktorá presvedčila aj Vás. Ukážte zvedavým, že dom v pasívnom štandarde ponúka vysokú kvalitu a interiérovú pohodu, nevyžaduje zložité technológie a súčasne zaručuje extrémne nízke náklady na prevádzku. Tešíme sa na nové podnety a architektonicky pôsobivé realizácie!

Máte záujem o výstavbu energeticky úsporného domu či aj väčšej stavby? Inšpirujte sa skúsenosťami tých, ktorí to skúsili pred Vami!

 


Stránka Dni pasívnych domov (dpd.iepd.sk) ponúka:


Ako to vyzeralo počas DPD 2016:

dpd2015-P1580996mdpd2015-P1580993mdpd2015-P1580943mdpd2015-P1580929m