phpp-seminár

 

Spoznajte novinky v PHPP 9 a využite zjednodušenie práce vďaka pluginu designPH

PHPP je jednoducho použiteľný nástroj na navrhovanie a optimalizáciu energeticky úsporných budov určený najmä pre architektov i projektantov.

Program designPH, ktorý je modulom pre známy modelovací, vizualizačný a projekčný nástroj SketchUP, umožňuje overiť si energetickú náročnosť budovy už v prvých štádiách 3D návrhu. Po dokončení modelu automaticky prenesie jeho geometrické charakteristiky do PHPP.


Cieľová skupina

Seminár je určený pre tých, čo program PHPP už poznajú a vedia, ako sa s ním pracuje.

Ak túto podmienku spĺňate a chcete sa dozvedieť o novinkách, ktoré v PHPP pribudli (vrátane informácie o možnosti priameho prepojenia výpočtov s 3D-modelom v SketchUp-e prostredníctvom pluginu designPH), pozývame Vás na dvojdňový intenzívny seminár venovaný špeciálne PHPP 9.2 SK a jeho funkčnosti.

Termín a miesto konania:    jar 2017

Seminár sa konal 8.-9. 9. 2016 na Fakulte architektúry STU, Námestie slobody 19, miestnosť 333 (tretie poschodie v strede).
Podujatie sme pripravili v spolupráci s Ústavom ekologickej a experimentálnej architektúry FA STU.

Seminár v septembri 2016 už prebehol, ďalší pripravujeme na jar. Ak máte záujem, ozvite sa nám na info@iepd.sk – ohlásime sa Vám, až budú aktuálnejšie informácie. Alebo sa prihláste na odber nášho newsletttra…


Cena, zľavy

Účasť na dvojdňovom seminári je podmienená platnou licenciou programu PHPP 9 (v prípade kúpy PHPP 9 inde než od iEPD to treba preukázať dokladom).  V rámci seminára možno kúpiť program PHPP 9 zhruba za cenu jeho upgrade. Kúpa softvéru designPH (plugin SketchUp-u) nie je pre účastníkov povinná, je však ponúkaný so zľavou. Odporúčame aspoň inštaláciu demoverzie, tá však nie je kompatibilná s PHPP 9 ani s najnovším SketchUp-om.

Výsledná cena je súčtom ceny seminára a softvéru. Členovia iEPD a iPHA majú nárok na zľavu 10% z účastníckeho poplatku, ktorý  zahŕňa aj tlačené prezentácie, obed a dvakrát občerstvenie počas prestávok po oba dni. Cestu a ubytovanie si hradí každý účastník individuálne.

Účastnícky poplatok základný (dva dni):   160 €
Pre členov  iEPD, iPHA a pre študentov:   144 €

 


Softvér sa objednáva samostatne, na stránke PHPP /designPH sú jeho aktuálne (uvádzacie) ceny. Pre uplatnenie nižšieuvedenej zľavy zadajte pri jeho objednávke v poli „Špeciálne požiadavky…“ text „SEMINÁR“. Namiesto platby cez dobierku uhradíte cenu seminára aj softvéru naraz prevodom. Vaša cena (v zátvorke pre členov iEPD, iPHA a pre študentov):

Seminár plus program PHPP 9: 310 (294) €**
Seminár plus PHPP 9 plus designPH: 490 (474) €**
Seminár plus program designPH:* 340 (324) €**
* Len pre držiteľov platnej licencie PHPP 9
** Ceny sa týkajú septembrového seminára v roku 2016, v roku 2017 budú vyššie…

 


Vďaka PHPP 9 dnes môžete spočítať aj energetickú bilanciu väčších obytných alebo nebytových stavieb.

Na Slovensku prvé realizácie budov v pasívnom štandarde, ktorými nie sú rodinné domy, spočítate na prstoch jednej ruky. V zahraničí je však množstvo príkladov potvrdzujúcich, že je to dobré riešenie aj pre väčšie objekty. V týchto prípadoch je nevyhnutný komplexný prístup k riešeniu kvalitného tepelnoizolačného obalu budovy, rovnako ako aj systémov vetrania, efektívneho vykurovania a využívania obnoviteľných zdrojov energie – PHPP 9 vám pritom pomôže!

PHPP poznáte už dlhšie, ale o designPH ste ešte nepočuli? Vyskúšajte ho…

Nie je to prekvapujúce, pretože táto nadstavba začala fungovať až s PHPP 8, súčasná vylepšená verzia je však kompatibilná iba s PHPP 9. Viac o designPH nájdete na www.designph.org, tam si môžete stiahnuť aj jeho demoverziu na vyskúšanie. Program designPH, ktorý je modulom pre známy modelovací, vizualizačný a projekčný nástroj SketchUP, umožňuje overiť si energetickú náročnosť už v prvých štádiách návrhu.

designPH spraví jednoduchú energetickú bilanciu už v úvodných 3D skiciach a automaticky vyexportuje geometrické charakteristiky dokončeného modelu do výpočtového programu PHPP.

Lektor:   Ing. arch. Lorant Krajcsovics, PhD.