Pozývame Vás na konferenciu BUDOVY A0, 27. 2. 2020 do Elektrárne Piešťany.  Podujatie je zdrojom inšpiratívnych príkladov pasívnych budov a obytných štvrtí, príkladov zo sveta, podnetných názorov od top architektov, progresívnych developerov aj expertov na urbanizmus a krajinárstvo. 

AKÉ TÉMY BUDÚ REZONOVAŤ? 

Vieme stavať budovy s takmer nulovou potrebou energie – A0 a pasívne budovy? Dajú sa postaviť za porovnateľnú cenu s tými, čo sa stavali doposiaľ, alebo sa bude musieť cena bytu za m2 zvýšiť? Vieme navrhnúť a postaviť obytné súbory a mestské štvrte ? 

AKO SA K TOMU POSTAVÍ ŠTÁT?

Podporí túto výstavbu, alebo sa zbaví svojej povinnosti len prevzatím európskej legislatívy a zvyšok ponechá na trh, nech sa s tým vysporiada. Bude to fungovať v podmienkach stavebnej kultúry, aká panuje na Slovensku?

KEDY: 27. 2. 2020
KDE: Elektrárňa Piešťany


VIAC INFORMÁCIÍ >> 2020.iepd.sk


Pozývame vás na III. ročník konferencie A0. Bude opäť iná, opäť výnimočná, určená pre architektov, ale aj všetkých tých, ktorí sú ochotní počúvať a majú chuť o veciach diskutovať.

PRIHLASOVANIE  >> https://2020.iepd.sk/prihlasovanie/

 

Vraciame sa NASPÄŤ DO MESTA. Intenzívna urbanizácia krajiny je jedným z pôvodcov súčasnej krízy, dobre fungujúce kompaktné mesto však môže zároveň predstavovať účinný nástroj na jej potláčanie. A tento nástroj má v rukách architekt…

Aj ďalší ročník bude „konferenciou trochu inak“. Jej hlavným cieľom je diskusia a hľadanie riešení v architektúre a mestskom plánovaní s ohľadom na energetickú efektívnosť a ďalšie aspekty udržateľnosti. Tradičný duel „Prekáračky“ už v minulých ročníkoch ukázal, že vieme a chceme diskutovať. Jednotlivé tematické bloky budú okrem kľúčových rečníkov obsahovať moderované panelové diskusie pozvaných hostí, do ktorých sa budú môcť zapojiť aj diváci pomocou aplikácie sli.do.


AKO BOLO MINULÝ ROK ?


PREDCHÁDZAJÚCE ROČNÍKY:
2017.IEPD.SK
2018.IEPD.SK