Internorm oceňuje najkrajšie medzinárodné architektonické objekty. Architektonická súťaž „Fenster im Blick“ poprednej európskej okennej značky Internorm vstúpi v lete 2023 do siedmeho kola. Architekti a projektanti teraz môžu prihlásiť svoje projekty z celého sveta – a vyhrať finančnú odmenu v celkovej výške 4 000 eur v kategóriách „Súkromná výstavba“ alebo „Komerčná výstavba“. Lehota na odoslanie končí 20. augusta 2023.

 


 

 

„Okná sú dôležité stavebné kamene v architektúre. Výrazne ovplyvňujú podobu a štýl, ale aj funkcie budovy. Hľadáme výnimočné realizácie a chceme ich oceniť v rámci siedmej medzinárodnej architektonickej súťaže Internorm,“ sumarizuje Anette Klinger, spolumajiteľka spoločnosti Internorm.

 

 

 

 

 

 Ocenenia za súkromnú a komerčnú výstavbu
Architekti a projektanti z celého sveta sú pozvaní zúčastniť sa siedmej architektonickej súťaže Internorm. Povolené sú nové a modernizačné projekty, ktoré boli dokončené v rokoch 2017 až 2023. Predpokladom je, že objekty sú vybavené riešeniami okien alebo dverí od spoločnosti In-ternorm. Prihlásené projekty vyhodnotí špičková odborná porota – víťazné projekty získajú fi-nančnú odmenu 2 000 eur. „Zámerne vyberáme dvoch výhercov. Z nášho pohľadu je ťažké po-rovnávať súkromné a komerčné stavby. Preto chceme oceniť projekt v každej z kategórií,“ vysvet-ľuje Anette Klinger. Okrem toho sú ocenené príspevky prezentované širokej verejnosti v odbor-ných časopisoch a na internetovej stránke Internorm.

Šesťčlenná odborná porota

Prihlásené projekty ako každý rok vyhodnotí prvotriedna a nezávislá odborná porota a následné ocenenie udelí Internorm. Porotu tvoria títo odborníci na architektúru:

  • Arch. DI Verena Mörkl, DI Christoph Mörkl, SUPERBLOCK Ziviltechniker GmbH, Wien
  • Arch. DI Catharina, Fineder Architektin, Feldkirch
  • Arch. MMag. arch et art Anna Moser ZT, MOSER UND HAGER Architekten ZT GmbH, Neuhofen an der Krems
  • Chiara Desbordes, M. Arch., Head of Content, architektur.aktuell, Wien
  • Mag. Anette Klinger, Internationales Fensternetzwerk IFN, Traun

Informácie a dokumenty na predloženie
Obdobie na predkladanie trvá od 5. júna do 20. augusta 2023, počas ktorého je možné predkladať dovtedy ukončené projekty. 26. septembra vyberie odborná porota tohtoročných víťazov. Ocenené projekty budú následne predstavené verejnosti. Ďalšie informácie o súťaži a prihlasovacie dokumenty nájdete na: www.internorm.com/architekturwettbewerb2023 .


Súťaž ako súčasť stratégie Internorm architektov
„Architekti a projektanti sú pre Internorm dôležitými partnermi. Naša webová stránka Internorm obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o oknách a dverách, a je tiež špeciálne zameraná na otázky pre a od odborníkov v oblasti architektúry a projektovania. Poskytujeme aktuálne informá-cie o inováciách, dizajnových možnostiach, konštrukčných detailoch a výkonových hodnotách a ukazujeme množstvo referencií ako zdroj inšpirácie. Ide o vysokokvalitné centrum obsahu určené na podporu našich partnerov v ich práci. Preto dlhodobo investujeme do dobrých vzťahov s archi-tektmi a projektantmi a sme radi, že aj tento rok môžeme oceniť tie najlepšie úspechy,“ uzatvára Anette Klinger.

Európska značka okien číslo 1
Internorm je najväčšia značka okien v Európe a zamestnávateľ pre 2 114 zamestnancov (ekvivalent plného pracovného úväzku). Viac ako 28 miliónov okenných jednotiek a dverí – „100% vyrobené v Rakú-sku“ – doteraz opustilo tri výrobné závody v Traune, Sarleinsbachu a Lannachu. Okrem toho už bolo úspešne dokončených viac ako 850 000 renovácií. Od zrodu plastových okien až po dnešné high-tech a high-design inovácie, Internorm stanovil štandardy v celej Európe. Spolu s približne 1 300 predajnými partnermi v 21 krajinách spoločnosť ďalej rozširuje svoju vedúcu pozíciu na trhu v Európe. Okrem okenných a dverových systémov obsahuje sortiment aj ochranu pred slnkom a hmyzom.

Zdroj: Internorm