Cech strechárov upozorňuje na množstvo rizík spojených s uprednostnením striekanej peny do izolácie strechy namiesto tradičných materiálov.

Na Slovensku sú desiatky stavieb, v ktorých striekaná pena znemožnila normálne bývanie. Cech strechárov preto upozorňuje na množstvo rizík spojených s uprednostnením striekanej peny do izolácie strechy. V tomto článku sa dozviete, čo si treba všímať a na čo sa zamerať ešte predtým, ako sa rozhodnete pre striekanú penu na zateplenie strechy domu.

Izolácie zo striekanej peny sa v poslednom čase stali populárnymi kvôli rýchlosti realizácie v porovnaní s tradičnými postupmi. Práve kvôli rýchlosti, náročným podmienkam na stavbe a významnej zodpovednosti realizátora, je však toto riešenie náchylnejšie na chyby. Výsledkom je nedodržanie izolačných vlastností, ako aj ohrozenie zdravia obyvateľov domu. Cech strechárov Slovenska preto upozorňuje majiteľov domov na riziká spojené s použitím striekanej izolácie do zateplenia striech.


Dosiahnuť izolačné vlastnosti pri striekanej pene je prakticky nemožné. Výslednú kvalitu nikto nekontroluje.


Viac infomácií nájdete na stránke:
https://vsetkoozatepleni.sk/co-by-ste-mali-vediet-o-striekanych-penach-predtym-ako-si-vyberiete-sposob-zateplenia-vasej-strechy/