Aká by bola vila Tugendhat, ikona modernej architektúry, ak by ju architekt navrhoval dnes? Architektonické dielo, ktoré pozná snáď každý. Nadčasová, krásna, obdivovaná. Z hľadiska svojej mimoriadnej kultúrnohistorickej hodnoty môžeme smelo dodať, že aj udržateľná.

Ak by mal architekt Mies van der Rohe splniť dnešné požiadavky na návrh budov, zmenila by sa architektúra a dizajn ikonickej vily Tugendhat? Alebo by sme zmenu dizajnu ani nepostrehli?

V rámci cyklu diskusných klubov “Otvorene o architektúre” sa Inštitút pre energeticky pasívne domy podujal preskúmať, aký vplyv by mali súčasné požiadavky na energetickú hospodárnosť budov na architektonické stvárnenie vily.

Ak sa chcete dozvedieť, ako to dopadlo, pozývame vás na diskusný klub, ktorý sa uskutoční 7.decembra 2017 priamo vo vile Tugendhat. Podujatie podporuje Slovenská komora architektov.


PROGRAM 7.12.2017

14:30     Odchod z Bratislavy (parkovisko Iuventa, TU)
17:00     Prehliadka vily Tugendhat
18:00     Prezentácia „Vila Tugendhat v roku 1930 a 2017″
19:00     Diskusia spojená s recepciou
20:00     Odchod z vily Tugendhat
22:00     Návrat do Bratislavy


ÚČASTNÍCKY POPLATOK:  29 €

V cene je zahrnutá doprava autobusom, prehliadka vily Tugendhat so sprievodcom, prezentácia, občerstvenie vo vile Tugendhat po ukončení prezentácie.

REGISTRÁCIA TU


Viac informácií : Ľubica Šimkovicová
Kontakt:  Pre viac informácií, použite, prosím, kontaktný formulár.

POZVÁNKA
TLAČOVÁ SPRÁVA

 

 

Partneri: