Prvé medzinárodné online partnerské podujatie k výročiu s viac ako 1 000 účastníkmi

Internorm oslavuje 90! V roku 1931 položil Eduard Klinger Senior základný kameň svojej zámočníckej firmy s jedným zamestnancom v Linzi. Dnes je táto rodinná spoločnosť najväčšou medzinárodnou značkou okien v Európe, lídrom v oblasti technológií a inovácií v brandži a zamestnávateľom pre viac ako 1 900 zamestnancov. Do dnes bolo v troch závodoch Traun, Sarleinsbach a Lannach vyrobených viac ako 26 miliónov okien a dverí  „100% Made in Austria“. Z dôvodu Corona pandémie sa oslavy 90-ročnej histórie spoločnosti konali 24.februára virtuálne. Spolu so všetkými Internorm partnermi a teda s približne 1 000 účastníkmi oslavovala Európska značka okien číslo jedna svoje 90-te jubileum digitálne. Pod heslom „#FIT4FUTURE“ bolo hlavnou témou okrem ohliadnutia sa do roku 2020 predovšetkým témy budúcnosti – inovácie a digitalizácia. 

Internorm bol vždy priekopníkom v oblasti výroby okien. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1931 ako spoločnosť zaoberajúca sa zámočníctvom, začala ako prvá v Rakúsku v roku 1963 vyrábať plastové okná. Internorm dnes ponúka širokú a perfektne zladenú škálu inovatívnych okenných a dverných systémov v segmentoch plast, plast/hliník a drevo/hliník.

Vďaka podnikateľskej predvídavosti, technologickému know-how a zmyslu pre dizajn sa stal Internorm už čoskoro jednotkou na trhu. Dôsledný výskum a vývoj boli základom na ceste k tomu, aby sa stal už od začiatku lídrom v oblasti technológií a inovácií. Internorm už desaťročia určuje nové štandardy pomocou technológií udávajúcich trendy – napríklad s prvým okenným systémom s tromi sklami a tromi tesneniami v roku 1979, prvým bezolovnatým plastovým oknom v roku 1994 alebo v roku 2001 s prvým drevo-hliníkovým oknom s vysoko tepelnoizolačnou termopenou. Najmä v uplynulom desaťročí spoločnosť Internorm preukázala svoje inovačné prvenstvo v priemysle zavedením revolučnej série I-tec. Najnovšiu históriu inovácií zavŕšili úplne nové produkty, ako uvedenie novej generácie okien KF520, bezkonkurenčný uzamykací systém I-tec Secure a zavedenie prvotriedneho skla s pokovením ECLAZ® v štandarde.

Okenné a dverové systémy sú vyvíjané a vyrábané v troch najmodernejších továrňach a sú vyrobené „100% Made in Austria“. Internorm nepúšťa z rúk „celkovú koncepciu okenných a dverných systémov“, ktorá siaha od výskumu a vývoja cez vlastnú extrúziu, výrobu izolačného a bezpečnostného skla až po najmodernejšie výrobné technológie a logistické systémy.

Internorm: pripravený na budúcnosť      
Ako obvykle, perspektíva spoločnosti Internorm je zameraná na budúcnosť. V súlade s tým dal spolumajiteľ a hovorca spoločnosti Christian Klinger na partnerskom podujatí aj niekoľko vzrušujúcich vyhliadok do budúcnosti: „Chceme využiť a rozšíriť naše know-how v oblasti digitálneho poradenstva, najmä v súčasnej situácii, ale aj v dlhodobom horizonte. Vidíme tiež veľký inovačný potenciál na strane produktu: tu sa kladie dôraz na funkčnosť a nezávislé „myslenie“. Najmä v čase zmeny klímy by mali okná v budúcnosti prevziať samotné riadenie klímy, napríklad vetranie, automatické tienenie, ako aj ochrana pred teplom a chladom. Internorm je taktiež vynikajúco pripravený na ďalšie desaťročie spoločnosti a sme si istí: Budúcnosť okna pochádza z Rakúska, “sumarizuje Klinger.