20.3. 2018 sa uskutočnila TREND konferencia Inteligentná budova 2018 s podtitulom Technológia je mostom k udržateľnosti.
Do pestrého výberu rečníkov a tém prispel svojím “dielom” náš kolega, architekt Palo Pokorný | Pokorny architekti, ktorý je nadšeným ambasádorom myšlienky modernej a udržateľnej architektúry na báze dreva.
V prvom rade konzistentne predstavil svoj pohľad na udržatelnosť v architektúre. No “dielom” môžme označiť aj precízne prepracovanú niť myšlienok s Palovým nezameniteľným prístupom k estetickému prejavu.  Vo svojej prednáške sa venoval stavaniu z dreva “Timber is coming to town”.

Architekt Palo Pokorný je lektorom na našom seminári Škola udržateľnej architektúry, kde sa venuje architektonickým princípom udržateľných budov, viac informácií o seminári nájdete TU

V súčasnosti sa venuje okrem tvorby aj rozvoju platformy ‘Staviame z dreva’, ktorá priaznivcom prírodných materiálov prináša informácie týkajúce sa stavieb z dreva. Na platforme sa podieľa spoločne so stavebnou skupinou Kontrakting, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1991.


Konferencia sa skladala zo štyroch blokov, ktoré sa postupne venovali jednotlivým aspektom inteligentných budov, široký rozsah tém a rôznych rečníkov spôsoboval ťažšiu orientáciu v téme, ale je sympatickou snahou TREND-u. Uvidíme, čo prinesie ďalší ročník. Viac informácií o konferencii nájdete TU

Zdroj: iEPD