Aj vy môžete navrhovať alebo stavať dom zo slamy. Prvý pasívny dom z modulárnych panelov EcoCocon bol postavený už v roku 2011. Dnes máme takých domov na Slovensku už vyšše 20. Na budúci rok je plánovaných minimálne ďalších 10 domov a v príprave sú prvé väčšie stavby.


Predmontované panely EcoCocon pri výstavbe v Trnave


Prečo je to pre Vás dôležité? Aj Slovensko sa musí snažiť stavať udržateľne! Dnes nexistuje dôvod prečo nestavať ekologicky – rokmi overený stavebný systém zabezpečuje nízku úhlikovú stopu pre priemyslené odvetvie s najvyššími emisiami CO2 – stavebníctvo. Slamené panely nevyprodukujú CO2, naopak, každý m2 panelu má v sebe naviazaných 87kg CO2, čo je veľmi priaznivé. Je to spolu vyšše 10t CO2 viazaných aj v malom pasívnom dome.

Pomocou modulárnych panelov EcoCocon je jednoduché navrhovať aj stavať budovy v pasívnom štandarde. Vďaka inovatívnemu konceptu, je veľmi jednoduché dosiahnuť vzduhotesnosť. Výsledky pod 0,3 h-1 sú skôr pravidlom ako výnimkou. Pre architektov sú k dispozícii stavebné detaily.

EcoCocon je certifikovaný stavebný systém Pasivhaus Institut-om v Darmstadte a tento rok získal prestížne ocenenie „Innovation Award 2019: regionally available and renewable materials“.

 


EcoCocon získal ocenenie: Innovation Award 2019Viac informácií sa dozviete na webstránke www.ecococon.sk
Ak plánujete navrhovať alebo stavať ekologicky, môžete sa obrátiť na technického poradcu pre EcoCocon na Slovensku: Bjørn Kierulf,  bk@createrra.sk

 


Stavanie z prírodných materiálov je dnes realitou.